Μεταπτυχιακά

8/12: Παρουσίαση διπλωματικής εργασίας μεταπτυχιακής φοιτήτριας Τσομπανοπούλου Ευγενίας

• Posted on: 20 November 2017

Την Παρασκευή  8 Δεκεμβρίου 2017, στις 13:00 μ.μ. στην αίθουσα 107 (κτίριο Ν.Ο.Π.Ε.), θα γίνει η παρουσίαση της διπλωματικής εργασίας της μεταπτυχιακής φοιτήτριας Τσομπανοπούλου Ευγενίας με τίτλο:
«Νεοφιλελεύθερη Βιοπολιτική και Θανατοπολιτική Διακυβέρνηση στην Ελλάδα της Οικονομικής Κρίσης».

Η  Τριμελής Εξεταστική Επιτροπή

24/11: Παρουσίαση διπλωματικής εργασίας μεταπτυχιακού φοιτητή Μαυρουδή Παναγιώτη

• Posted on: 13 November 2017

Την Παρασκευή  24 Νοεμβρίου 2017, στις 11:00 π.μ. στην αίθουσα 107 (κτίριο Ν.Ο.Π.Ε.), θα γίνει η παρουσίαση της διπλωματικής εργασίας του μεταπτυχιακού φοιτητή Μαυρουδή Παναγιώτη με τίτλο:
«Η Έννοια Volksgemeinschaft στον Θεωρητικο-Πολιτικό Λόγο της Γερμανίας από τον Α' Παγκόσμιο Πόλεμο στο Γ' Ράϊχ».

Η  Τριμελής Εξεταστική Επιτροπή

Αιτήσεις για μεταπτυχιακό: «Τοπική και Περιφερειακή Ανάπτυξη και Αυτοδιοίκηση» στην Αθήνα

• Posted on: 13 October 2017

Το Διαπανεπιστημιακό Διατμηματικό Πρόγραμμα Μεταπτυχιακών Σπουδών (ΔΔΠΜΣ) με τίτλο «Τοπική και Περιφερειακή Ανάπτυξη και Αυτοδιοίκηση» δέχεται αιτήσεις για περιορισμένο αριθμό θέσεων μεταπτυχιακών φοιτητών για τη 2η εκπαιδευτική περίοδο του ακαδημαϊκού έτους 2017-18 (έναρξη μαθημάτων το εαρινό εξάμηνο) για το τμήμα της Αθήνας.

Προθεσμία υποβολής αιτήσεων: 31 Οκτωβρίου 2017

Η πρόσκληση υποβολής αιτήσεων και αναλυτικές πληροφορίες είναι διαθέσιμες στο link

Σχετικά με την προκήρυξη για το ΠΜΣ του Τμήματος

• Posted on: 12 October 2017

Ανακοινώνεται ότι η προκήρυξη για τα μεταπτυχιακά προγράμματα του Τμήματος Πολιτικών Επιστημών πρόκειται να εκδοθεί μετά την αναμόρφωση των προγραμμάτων που απαιτεί ο νέος Νόμος.

Κατόπιν της σχετικής προσαρμογής και της εσωτερικής έγκρισης από το Πανεπιστήμιο, η προκήρυξη αναμένεται να  γίνει  την  Άνοιξη του 2018. Θα επιδιωχθεί  μεταπτυχιακά προγράμματα του Τμήματος  να ξεκινήσουν το χειμερινό εξάμηνο του 2018 (Οκτώβριος 2018).

12/10: Παρουσίαση διπλωματικής εργασίας μεταπτυχιακού φοιτητή Αποστολόπουλου Γεωργίου

• Posted on: 9 October 2017

Την  Πέμπτη  12 Οκτωβρίου 2017, στις 10:30 π.μ. στην αίθουσα 107 (κτίριο Ν.Ο.Π.Ε.), θα γίνει η παρουσίαση της διπλωματικής εργασίας του μεταπτυχιακού φοιτητή Αποστολόπουλου Γεωργίου με τίτλο: «Η Πολιτική Ατζέντα της Παγκόσμιας Τράπεζας από την Ίδρυσή της έως σήμερα».

2/10: Παρουσίαση διπλωματικής μεταπτυχιακής φοιτήτριας Παπαξάνθη Δήμητρας

• Posted on: 26 September 2017

Την  Δευτέρα 2 Οκτωβρίου 2017, στις 17:00 μ.μ. στην αίθουσα 3Α (κτίριο Εγνατία 36), θα γίνει η παρουσίαση της διπλωματικής εργασίας της μεταπτυχιακής φοιτήτριας Παπαξάνθη Δήμητρας με τίτλο:
«Διερεύνηση των Θεμάτων Πολιτικού Ανταγωνισμού στο Twitter».

Η  Τριμελής Εξεταστική Επιτροπή

27/9: Παρουσίαση διπλωματικής εργασίας μεταπτυχιακής φοιτήτριας Τσελεπίδη Στέλλας

• Posted on: 15 September 2017

Την  Τετάρτη 27 Σεπτεμβρίου 2017, στις 14:00 μ.μ. στην αίθουσα 107 (κτίριο Ν.Ο.Π.Ε.), θα γίνει η παρουσίαση της διπλωματικής εργασίας της μεταπτυχιακής φοιτήτριας Τσελεπίδη Στέλλας  με τίτλο:
«Μήδεια του Ευριπίδη: Ψυχανάλυση, Θεωρία, Πολιτική».

27/9: Παρουσίαση διπλωματικής εργασίας μεταπτυχιακού φοιτητή Τέλλη Στυλιανού

• Posted on: 6 September 2017

Την  Τετάρτη  27 Σεπτεμβρίου 2017, στις 13:00 μ.μ. στην αίθουσα 107 (κτίριο Ν.Ο.Π.Ε.), θα γίνει η παρουσίαση της διπλωματικής εργασίας του μεταπτυχιακού φοιτητή Τέλλη Στυλιανού με τίτλο:

«Το Κοινωνικό Συμβόλαιο στην Αρχαία και στη Νεότερη Πολιτική Σκέψη: από τον Πλάτωνα στον Χομπς».

Η  Τριμελής Εξεταστική Επιτροπή

13/9: Παρουσίαση διπλωματικής εργασίας μεταπτυχιακού φοιτητή Μακρόπουλου Ιάκωβου

• Posted on: 5 September 2017

Την  Τετάρτη 13 Σεπτεμβρίου 2017, στις 17:00 μ.μ. στην αίθουσα 107 (κτίριο Ν.Ο.Π.Ε.), θα γίνει η παρουσίαση της διπλωματικής εργασίας του μεταπτυχιακού φοιτητή Μακρόπουλου Ιάκωβου με τίτλο:
«Ανάλυση της Χρήσης του Twitter από τα Ελληνικά Πολιτικά Κόμματα».

Σελίδες