Διάφορα

Πρόγραμμα κινητικότητας & εκπαίδευσης στα ανθρώπινα δικαιώματα - HUMANITY IN ACTION FELLOWSHIPS (προθ αίτ: 18/2)

• Posted on: 13 February 2018

Σας ενημερώνουμε ότι στην ιστοσελίδα του _Τμήματος Σπουδών (http://dps.auth.gr/el/node/2984) έχει αναρτηθεί πρόσκληση της διεθνούς ΜΚΟ Humanity in Action, που απευθύνεται σε φοιτητές και φοιτήτριες, καθώς και πρόσφατους απόφοιτους και απόφοιτες, από οποιοδήποτε κλάδο σπουδών, με καλή γνώση της αγγλικής γλώσσας, οι οποίοι/-ες ενδιαφέρονται να αποκομίσουν μια διεθνή εμπειρία σε θέματα διακρίσεων, μειονοτήτων και ανθρωπίνων δικαιωμάτων και να αποκτήσουν τεχνογνωσία πάνω στην οργάνωση προγραμμάτων παρέμβασης (σχεδιασμός, διαχείριση, εφαρμογή) ως προ

Πρόσληψη εκπαιδευτικού προσωπικού με σχέση εργασίας ιδιωτικού δικαίου ορισμένου χρόνου για το ακαδημαϊκό έτος 2017-2018

• Posted on: 18 January 2018

Η Συνέλευση του Τμήματος Πολιτικών Επιστημών της Σχολής Οικονομικών και Πολιτικών Επιστημών του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης αποφάσισε την πρόσληψη εκπαιδευτικού προσωπικού (δύο άτομα) με σχέση εργασίας ιδιωτικού δικαίου ορισμένου χρόνου για το ακαδημαϊκό έτος 2017-2018, για τη διδασκαλία των παρακάτω μαθημάτων:

1. Ποσοτικές Μέθοδοι Ανάλυσης στις Κοινωνικές Επιστήμες (υποχρεωτικό μάθημα Δ εαρινού εξαμήνου).
2. Πολιτικές της Ευρωπαϊκής Ένωσης (μάθημα επιλογής εαρινού εξαμήνου).

Δείτε την πρόσκληση:

Ψήφισμα του Τμήματος για τον θάνατο του ΠΑΥΛΟΥ ΠΑΝΤΑΖΗ Αν. Καθηγητή και πρώην Προέδρου του Τμήματος Κινηματογράφου του ΑΠΘ

• Posted on: 17 January 2018

Το Τμήμα Πολιτικών Επιστημών του ΑΠΘ εκφράζει τη μεγάλη του λύπη για τον θάνατο του αγαπητού συναδέλφου
ΠΑΥΛΟΥ ΠΑΝΤΑΖΗ
Αν. Καθηγητή και πρώην Προέδρου του Τμήματος Κινηματογράφου του ΑΠΘ

Programme: "Spring University Prague 2018" (deadline 22/2)

• Posted on: 16 January 2018

We have received an announcement about the academic programme "Spring University Prague 2018: Understanding Europe in an Age of Uncertainty", taking place at Charles University in Prague (Czech Republic) during April 2018 (April 8 – 19). This study programme is internationally acknowledged, successful participants will be given 8 ECTS credits. For detailed information please see the attached file, our homepage www.spring-university.fsv.cuni.cz or Facebook page Spring and Summer Universities Prague.

Προς Τα Διοικητικά Συμβούλια των Φοιτητικών Συλλόγων

• Posted on: 12 January 2018

Δείτε έγγραφο-πρόσκληση του Κοσμήτορα της Σχολής Ο.Π.Ε. με θέμα: "Κάλεσμα σε συνάντηση γνωριμίας και ενημέρωσης σχετικά με την εκπροσώπηση φοιτητών"

Από την Κοσμητεία