Μεταπτυχιακά

Σχετικά με το Μεταπτυχιακο μαθημα: Πόλεμος και καπιταλισμός του κ. Μαρκέτου

• Posted on: 20 October 2021

Λόγω των έκτακτων συνθηκων της επιδεινούμενης πανδημίας, και μέχρι να υπάρξει αιτιολογημένη βεβαίωση από αρμόδιο φορέα για το πόσες φοιτήτριες και φοιτητές μπορούν μέσα σ’ αυτές τις συνθήκες, αλλά με όρους σχετικής υγειονομικής ασφάλειας, να παρακολουθούν μάθημα στη συγκεκριμένη αίθουσα που μας διατίθεται, θα συναντιόμαστε διαδικτυακά στον σύνδεσμο https://authgr.zoom.us/j/98020434117 Meeting ID: 980 2043 4117 Passcode: 356128

1/11:Υποστήριξη διατριβής υποψήφιου διδάκτορα Ραφαήλ Δημητρίου Τσερβένη

• Posted on: 19 October 2021

Ο υποψήφιος διδάκτορας Ραφαήλ Δημήτριος Τσερβένης θα υποστηρίξει την διατριβή με θέμα: Migrant integration at the regional level in the rural areas of Southern Europe: A comparative analysis of the cases of Albanians in Crete (Greece) and Moroccans in Sardinia (Italy)

Δευτέρα 01 Νοεμβρίου 2021, ώρα 16.00 π.μ, Αίθουσα  τηλεδιασκέψεων,  ισόγειο κτιρίου Νομικής

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ: ΜΠΣ Πολιτική ιστορία, πόλεμος και στρατηγικές σπουδές

• Posted on: 15 October 2021

Εξαιτίας της εμφάνισης πιθανού κρούσματος ΚΟΒΙΝΤ στο μεταπτυχιακό μας, από σήμερα και μέχρι και την 29η Οκτωβρίου τα μαθήματα του ΜΠΣ θα γίνονται διαδικτυακά.

Λεπτομέρειες (σύνδεσμοι κλπ. για κάθε μάθημα) θα ανακοινωθούν

Για το σημερινή μάθημα του κου Ώρμπακε ο σύνδεσμος ΖΟΥΜ είναι

Meeting ID: 959 2936 1611
Passcode: 697118

Γιώργος Μαργαρίτης

14/10: Αναβολή μαθημάτων κ. Μαρκέτου

• Posted on: 14 October 2021

Λόγω έκτακτου προβλήματος υγείας, τα σημερινά μαθήματα του κ. Μαρκέτου "Διαφωτισμός και διαμόρφωση των πολιτικών ιδεολογιών στην Ελλάδα (προπτυχιακό)" και "Πόλεμος και καπιταλισμός (μεταπτυχιακό)" δεν θα πραγματοποιηθούν.

Θα υπάρξει ανακοίνωση για τον τόπο και τον χρόνο της αναπλήρωσής τους.

Για τους φοιτητές του ΜΠΣ Πολιτική ιστορία, πόλεμος και στρατηγικές σπουδές

• Posted on: 11 October 2021

Όπως είναι γνωστό τα σεμινάρια του ΠΜΣ ξεκινούν την Δευτέρα 11 Οκτωβρίου.
Παρακαλούνται όλοι οι επιτυχόντες/ουσες στο ΜΠΣ να παρακολουθήσουν ΟΛΑ τα μαθήματα της εβδομάδας ώστε να επιλέξουν ΤΡΙΑ από τα ΠΕΝΤΕ που προσφέρονται.

Παρακαλούνται επίσης να προσέλθουν ΟΛΟΙ/ΟΛΕΣ στο σεμινάριο της Τρίτης 12 Οκτωβρίου, Αίθουσα Α (ισόγειο Νομικής) όπου και θα γίνει παρουσίαση της λειτουργίας και των στόχων του ΠΜΣ.

Καλή ακαδημαϊκή χρονιά.

Γιώργος Μαργαρίτης

Αποτελέσματα και εγγραφή επιτυχόντων στα μεταπτυχιακά του Τμήματος

• Posted on: 7 October 2021

Οι παρακάτω επιτυχόντες στις εισαγωγικές εξετάσεις  των Μεταπτυχιακών Προγραμμάτων για το ακαδημαϊκό έτος 2021-2022, παρακαλούνται να προσέλθουν στην Γραμματεία του Τμήματος από την Δευτέρα 11 Οκτωβρίου  έως και την Παρασκευή 15  Οκτωβρίου  κατά τις ώρες 11.00 -13.00, προσκομίζοντας:
- την ταυτότητά τους και καθαρή φωτοτυπία της ταυτότητας,
-1  φωτογραφία τύπου ταυτότητας
-Εκτύπωση:  ΑΜΚΑ
-Εκτύπωση: Αριθμό Μητρώου Αρρένων (Α.Μ.Α.)

ΕΝΑΡΞΗ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ: 11 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ

Π.Μ.Σ. «Πολιτική Θεωρία»: Αποτελέσματα γραπτών εξετάσεων και πρόσκληση σε συνέντευξη

• Posted on: 24 September 2021

Ανακοινώνονται οι βαθμολογίες των εισαγωγικών εξετάσεων στο Π.Μ.Σ. "Πολιτική Θεωρία" του Τμήματος Πολιτικών Επιστημών (σύνδεσμος στο τέλος της σελίδας).

Παρακαλούνται οι παρακάτω επιτυχόντες στις γραπτές εισαγωγικές εξετάσεις των Μεταπτυχιακού Προγράμματος Πολιτική Θεωρία να προσέλθουν για τη συνέντευξη την Πέμπτη 30 Σεπτεμβρίου στην αίθουσα Α (ισόγειο Κτιρίου Νομικής) ως εξής:

Αριθμός Πρωτοκόλλου:
Ώρα 12.30:
6058/20.9.2021/1
6058/20.9.2021/2
6058/20.9.2021/3
6058/20.9.2021/4

Δ.Π.Μ.Σ. ΔΙΑΚΥΒΕΡΝΗΣΗ ΚΑΙ ΠΕΡΙΦΕΡΙΑΚΗ ΑΝΑΠΤΥΞΗ: Αποτελέσματα γραπτών εξετάσεων και πρόσκληση σε συνέντευξη

• Posted on: 23 September 2021

Ανακοινώνονται τα αποτελέσματα των γραπτών εισαγωγικών εξετάσεων στο Δ.Π.Μ.Σ. ΔΙΑΚΥΒΕΡΝΗΣΗ ΚΑΙ ΠΕΡΙΦΕΡΙΑΚΗ ΑΝΑΠΤΥΞΗ (σύνδεσμος στο τέλος της σελίδας).

Παρακαλούνται οι επιτυχόντες στις γραπτές εισαγωγικές εξετάσεις υποψήφιοι να προσέλθουν στην προφορική συνέντευξη με την ακόλουθη σειρά.

Π.Μ.Σ. «Πολιτική Ανάλυση»: Αποτελέσματα γραπτών εξετάσεων και πρόσκληση σε συνέντευξη

• Posted on: 23 September 2021

Ανακοινώνονται τα αποτελέσματα των γραπτών εισαγωγικών εξετάσεων στο Π.Μ.Σ. "Πολιτική Ανάλυση" (σύνδεσμος στο τέλος της σελίδας).

Π.Μ.Σ. «Πολιτική Ιστορία, Πόλεμος και Στρατηγικές Σπουδές»: Αποτελέσματα γραπτών εξετάσεων και πρόσκληση σε συνέντευξη

• Posted on: 23 September 2021

Ανακοινώνονται τα αποτελέσματα των γραπτών εισαγωγικών εξετάσεων στο Π.Μ.Σ. «Πολιτική Ιστορία, Πόλεμος και Στρατηγικές Σπουδές» (σύνδεσμος στο τέλος της σελίδας).

Σελίδες