Πιστοποίηση τμήματος- Πρόσκληση σε ενημερωτική συνάντηση με φοιτητές

• Posted on: 23 October 2021

Θα θέλαμε να καλέσουμε φοιτητές και φοιτήτριες του τρίτου και τέταρτου έτους κυρίως, σε ενημερωτική συνάντηση σχετικά με την πιστοποίηση του τμήματος. Αυτή θα πραγματοποιηθεί τέλη Νοεμβρίου από εξωτερικούς κριτές. Απώτερος στόχος μας είναι να δημιουργεί μια ομάδα φοιτητών που θα συμμετάσχουν στην πιστοποίηση.

2η Πρόσκληση υποβολής αιτήσεων Erasmus+ για Πρακτική Άσκηση 2021-2022

• Posted on: 22 October 2021

Το Τμήμα Ευρωπαϊκών Εκπαιδευτικών Προγραμμάτων προκηρύσσει θέσεις πρακτικής άσκησης στο πλαίσιο του προγράμματος Erasmus+ για δραστηριότητες κινητικότητας με επιλέξιμη ημερομηνία έναρξης μετακινήσεων από 01/03/2022 έως 31/08/2022 και δυνατότητα χρηματοδότησης από 2 έως 6 μήνες μέσω του Ομίλου Πρακτικής Άσκησης ERA PLACES στον οποίο συμμετέχει το ΑΠΘ.

Σχετικά με τα μαθήματα της Πολιτικής Κοινωνιολογίας και Greek Politics στις 25/10/21

• Posted on: 21 October 2021

Τα μαθήματα της Πολιτικής Κοινωνιολογίας και  Greek Politics δεν θα πραγματοποιηθούν την Δευτέρα 25 Οκτωβρίου λόγω ερευνητικών υποχρεώσεων της διδάσκουσας.

Για την αναπλήρωσή τους θα υπάρξει νέα ανακοίνωση.

Από τη διδάσκουσα

Σχετικά με τα προπτυχιακά μαθήματα του κ. Μαρκέτου

• Posted on: 20 October 2021

Λόγω των έκτακτων συνθηκων της επιδεινούμενης πανδημίας, και μέχρι να υπάρξει αιτιολογημένη βεβαίωση από αρμόδιο φορέα για το πόσες φοιτήτριες και φοιτητές μπορούν μέσα σ’ αυτές τις συνθήκες, αλλά με όρους σχετικής υγειονομικής ασφάλειας, να παρακολουθούν μάθημα στη συγκεκριμένη αίθουσα που μας διατίθεται, θα συναντιόμαστε διαδικτυακά

Μάθημα: "Ενεργειακοί Πόροι και Πολιτική: Από τον 19ο στον 21ο αιώνα": Αλλαγή ώρας και αίθουσας

• Posted on: 19 October 2021

Το μάθημα επιλογής της κ. Λάζου "Ενεργειακοί Πόροι και Πολιτική: Από τον 19ο στον 21ο αιώνα" (ΚΕ0Χ48) που πραγματοποιείται κάθε Πέμπτη θα γίνεται πλέον στις 12 (αντί στις 3) στην αίθουσα Α

Από τη διδάσκουσα

Σχετικά με το μάθημα επιλογής "Παράδοση και εκσυγχρονισμός στην μεταπολεμική Ελλάδα"

• Posted on: 19 October 2021

Το μάθημα επιλογής "Παράδοση και εκσυγχρονισμός στην μεταπολεμική Ελλάδα" δεν θα διδαχθεί αυτό το εξάμηνο, μετατίθεται για το εαρινό εξάμηνο του 2022.

Ο Διδάσκων,

Ανδρέας Πανταζόπουλος

20/10: Αναβολή μαθήματος "Κοινωνική Στατιστική"

• Posted on: 18 October 2021

Την Τετάρτη 20/10/2021 ο κ. Ανδρεάδης θα βρίσκεται σε άδεια για συμμετοχή του σε διεθνή επιστημονική συνάντηση.

Η παράδοση του μαθήματος "Κοινωνική Στατιστική" της ημέρας αυτής δεν θα πραγματοποιηθεί και θα γίνει αναπλήρωση στις 27/10/2021 μετά το τέλος του προγραμματισμένου μαθήματος.

22/10: Αναβολή μαθήματος "Μαθηματικά στις Πολιτικές Επιστήμες: Εισαγωγή"

• Posted on: 18 October 2021

Την Παρασκευή 22/10/2021 ο κ. Ανδρεάδης θα βρίσκεται σε άδεια για συμμετοχή του σε διεθνή επιστημονική συνάντηση.

Η παράδοση του μαθήματος "Μαθηματικά στις Πολιτικές Επιστήμες: Εισαγωγή" της ημέρας αυτής δεν θα πραγματοποιηθεί.

Ο προγραμματισμός  αναπλήρωσης θα κοινοποιηθεί με νέα ανακοίνωση.

Ωρολόγιο πρόγραμμα προπτυχιακών μαθημάτων

• Posted on: 16 October 2021

Δείτε το ωρολόγιο πρόγραμμα μαθημάτων προπτυχιακών

Συνιστούμε στους φοιτητές να το βλέπουν συχνά για ενδεχόμενες μικρές αλλαγές (οι οποιες φυσικά ανακοινώνονται και στην ιστοσελίδα)