Αναβολές μαθημάτων της 26/10 κ. Τεπέρογλου και αναπληρώσεις τους

• Posted on: 23 October 2020

Τα μαθήματα της Δευτέρας 26ης Οκτωβρίου 2020 της κας Τεπέρογλου δεν θα πραγματοποιηθούν λόγω του εορτασμού του Αγ. Δημητρίου ακολουθώντας το ακαδημαϊκό ημερολόγιο του ΑΠΘ για το τρέχον έτος (διαθέσιμο: https://www.auth.gr/academic_calendar)

Μαθήματα κ. Μαρκέτου μόνο διαδικτυακά μέχρι νεωτέρας

• Posted on: 22 October 2020

Ανακοινώνεται ότι τα μαθήματα του κ. Μαρκέτου μέχρι νεωτέρας θα γίνονται μόνο διαδικτυακά

Δείτε το πρόγραμμα για τα link σύνδεσης

Από τον διδάσκοντα

• Posted on: 22 October 2020

Για τον καλύτερο προγραμματισμό του μαθήματος “Μαθηματικά στην Πολιτική Επιστήμη: Εισαγωγή” η επόμενη παράδοση του μαθήματος θα πραγματοποιηθεί την Παρασκευή 30/10/2020.

Εγγραφές επιτυχόντων με σοβαρές παθήσεις

• Posted on: 14 October 2020

Σύμφωνα με τη Φ.153/ 139238/Α5/13.10.2020 Απόφαση της Υπουργού Παιδείας και Θρησκευμάτων, οι εγγραφές των εισαγομένων στις Σχολές, τα Τμήματα και τις Εισαγωγικές Κατευθύνσεις της Τριτοβάθμιας Εκπαίδευσης με την παραπάνω ειδική κατηγορία θα γίνουν από 15 μέχρι και 22 Οκτωβρίου 2020

Για την εγγραφή τους, οι εισαγόμενοι/ες  στα Τμήματα του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης,  για το ακαδημαϊκό έτος 2020-2021, καλούνται μέσα σε αυτήν την προθεσμία να:

Για το μάθημα ΣΥΓΧΡΟΝΗ ΚΟΙΝΩΝΙΚΗ ΘΕΩΡΙΑ

• Posted on: 12 October 2020

Από το elearning του μαθήματος Σύγχρονη Κοινωνική Θεωρία μπορείτε να ενημερωθείτε για τη δυνατότητα και τους όρους της φυσικής παρουσίας στο μάθημα, στην αίθουσα Α, την Τετάρτη 12-3μμ, 14/10/2020.

Το μάθημα θα μεταδίδεται από την αίθουσα και κανονικά μέσω ΖΟΟΜ στη διεύθυνση που έχει ανακοινωθεί και χρησιμοποιήθηκε την Τετάρτη 7/10/2020.

Εγγραφές Επιτυχόντων Επαναληπτικών Εξετάσεων Γ.Ε.Λ. & ΕΠΑΛ, ακ. έτους 2020-21

• Posted on: 9 October 2020

Σύμφωνα με τη Φ.251/135900/8.10.2020 εγκύκλιο του ΥΠΑΙΘ, ορίστηκε προθεσμία εγγραφής των εισαγομένων στις Σχολές, τα Τμήματα και τις Εισαγωγικές Κατευθύνσεις της Τριτοβάθμιας Εκπαίδευσης, οι οποίοι/-ες συμμετείχαν στις επαναληπτικές εξετάσεις των ΓΕΛ (Νέο & Παλαιό Σύστημα) και ΕΠΑΛ έτους 2020, από 9 μέχρι και 14 Οκτωβρίου 2020.

Εγγραφές υποτρόφων αλλοδαπών-αλλογενών & Ομογενών: Δικαιολογητικά

• Posted on: 9 October 2020

Κοινοποιούμε την εγύκλιο με τα δικαιολογητικά εγγραφής της ειδικής κατηγορίαςΥΠΟΤΡΟΦΟΙ ΑΛΛΟΔΑΠΟΙ-ΑΛΛΟΓΕΝΕΙΣ & ΟΜΟΓΕΝΕΙΣορίζεται ως καταληκτική προθεσμία εγγραφής τους η 29η Οκτωβρίου 2020 .

Η εγκύκλιος εφαρμόζεται για

Μαθήματα ελληνικής γλώσσας των αλλοδαπών φοιτητών-ητριών Σχολείου Νέας Ελληνικής Γλώσσας

• Posted on: 8 October 2020

Σας υπενθυμίζουμε ότι σύμφωνα με το Π.Δ. 1051/77 όλοι οι αλλοδαποί φοιτητές-ήτριες των Τμημάτων του Α.Π.Θ. παρακολουθούν και διδάσκονται την ελληνική γλώσσα ως ξένη στο ΣΝΕΓ σύμφωνα με τα ισχύοντα στο Πρόγραμμα Σπουδών του κάθε Τμήματος για τη διδασκαλία της ξένης γλώσσας.

Δείτε την ανακοίνωση για τα μαθήματα του χειμερινού εξαμήνου

Εγγραφές εισαγομένων ειδικής κατηγορίας Αλλοδαπών – Αλλογενών

• Posted on: 7 October 2020

Σχετικά με την διαδικασία εγγραφών με τις κατηγορίες των:

α) Αλλοδαπών – Αλλογενών, αποφοίτων λυκείων ή αντίστοιχων σχολείων χωρών εκτός Ε.Ε. και
β) Αλλοδαπών-Αλλογενών, αποφοίτων λυκείων ή αντίστοιχων σχολείων κρατών μελών της Ε.Ε., (συμπεριλαμβανομένων των επιτυχόντων αποφοίτων Λυκείων της Κυπριακής Δημοκρατίας, οι οποίοι είχαν συμμετοχή στις παγκύπριες εξετάσεις και κατέχουν βεβαίωση πρόσβασης του τρέχοντος έτους-2020)

σας κοινοποιούμε την σχετική εγκύκλιο του Υπουργείου Παιδείας

Δείτε επίσης: