Ενημέρωση σχετικά με την επιστροφή στην Ελλάδα των Αλλοδαπών-Αλλογενών φοιτητών του ΑΠΘ

• Posted on: 28 May 2020

Σύμφωνα με την από  26-5-2020 σχετική οδηγία του Υ.ΠΑΙ.Θ., καλούνται οι Αλλοδαποί-Αλλογενείς φοιτητές  εκτός Ε.Ε. και οι Αλλοδαποί-Αλλογενείς φοιτητές  εντός Ε.Ε., συμπεριλαμβανομένων των Κυπρίων φοιτητών:
α). με την άφιξή τους στην Ελλάδα, να ενημερώσουν άμεσα μέσω email το Τμήμα Σπουδών του ΑΠΘ,  με κοινοποίηση στη Γραμματεία του Τμήματος (info@polsci.auth.gr), για την ακριβή ημερομηνία άφιξής τους στην Ελλάδα, αναφέροντας επίσης Ονοματεπώνυμο, Τμήμα Φοίτησης, email, κινητό τηλέφωνο.

ΕΠΕΙΓΟΝ: Δήλωση συμμετοχής σε εξ αποστάσεως εξετάσεις προπτυχιακών και μεταπτυχιακών φοιτητών

• Posted on: 28 May 2020

Η Διοίκηση του Α.Π.Θ. έχει ήδη στείλει, ή πρόκειται να στείλει, σε όλους του προπτυχιακούς και μεταπτυχιακούς φοιτητές του Α.Π.Θ. μήνυμα με το οποίου σας ζητείται να υποβάλετε τη δήλωση για τη συμμετοχή σας σε αυτές μέχρι και τη Δευτέρα 1/6/2020.

Παρακαλείστε να ανταποκριθείτε ΑΜΕΣΑ και σίγουρα εντός της προθεσμίας στην διαδικασία δήλωσης συμμετοχής.

Θα πρέπει να είναι σαφές ότι όσοι δεν κάνουν την σχετική δήλωση δεν μπορούν να συμμετέχουν σε καμία διαδικασία εξ αποστάσεως εξέτασης (γραπτή ή προφορική)

24/5: Έκτακτη συνάντηση στο μάθημα Ολοκαύτωμα και Ιστορική Μνήμη

• Posted on: 22 May 2020

Την Κυριακή 24 Μαΐου στις 18.00 θα γίνει εμβόλιμο μάθημα - συζήτηση όπου θα παρουσιαστούν φοιτητικές εργασίες βασισμένες στις ταινίες:
"Ο αιώνιος Εβραίος"
"Ο αληθινός φασισμός"

Join Zoom Meeting
Meeting ID: 918 9134 8041
Password: 855840

25/5 Ενημερωτική online συνάντηση εξερχόμενων φοιτητών Erasmus για το επόμενο ακαδημαϊκό έτος

• Posted on: 19 May 2020

Την Δευτέρα 25/5 και ώρα 10.30 θα γίνει ενημερωτική online συνάντηση των φοιτητριών και φοιτητών που θα μετακινηθούν με το πρόγραμμα erasmus Σπουδές το επόμενο ακαδημαϊκό έτος (ιδίως εκείνων που πρόκειται να μετακινηθούν κατά το αμέσως επόμενο χειμερινό εξάμηνο. Η ενημέρωση θα αφορά το ακαδημαϊκό κομμάτι (επιλογή μαθημάτων, Learning Agreement, αντιστοίχηση μαθημάτων κλπ.

Η συνάντηση θα γίνει μέσω zoom στον παρακάτω σύνδεσμο https://authgr.zoom.us/j/97952038462
Meeting ID: 979 5203 8462 χωρίς κωδικό).

Ο υπεύθυνος ECTS

20/5: Επιπλέον μάθημα Εισαγωγή στην Πολιτική Επιστήμη ΙΙ

• Posted on: 17 May 2020

Την Τετάρτη 20/5 θα πραγματοποιηθεί επιπλέον μάθημα για το Εισαγωγή στην Πολιτική Επιστήμη ΙΙ στις 18:30 με 20:00.

Θα χρησιμοποιηθεί διαφορετικό Link στο zoom από αυτό που χρησιμοποιούμε συνήθως στο μάθημα της Τρίτης.

Τα στοιχεία για την σύνδεσή σας είναι:

Πολιτική Επιστήμη Ι: Ανακοίνωση για τους φοιτητές πέρα του 8ου εξαμήνου

• Posted on: 15 May 2020

Την Δευτέρα 18 Μαΐου στην 13:00 έχει προγραμματιστεί σύντομη συνάντηση στο zoom για να ενημερωθείτε για τις εξετάσεις και να σας πω σημεία που θα πρέπει να προσέξετε στο διάβασμα σας. Επίσης, έχει αναρτηθεί στο elearning του μαθήματος αναλυτική ανακοίνωσή μου. Παρακαλώ να την δείτε πριν τη διαδικτυακή συνάντησή μας στις 18/5.

Τα στοιχεία για την σύνδεσή σας στο zoom:

Πολιτική Κοινωνιολογία: Ανακοίνωση για τους φοιτητές πέραν του 8ου εξαμήνου

• Posted on: 15 May 2020

Την Δευτέρα 18 Μαΐου στις 14:00 έχει προγραμματιστεί σύντομη συνάντηση στο zoom για να ενημερωθείτε για τις εξετάσεις και να σας πω σημεία που θα πρέπει να προσέξετε στο διάβασμα σας. Επίσης, έχει αναρτηθεί στο elearning του μαθήματος αναλυτική ανακοίνωσή μου. Παρακαλώ να την δείτε πριν τη διαδικτυακή συνάντησή μας στις 18/5.

Τα στοιχεία για την σύνδεσή σας στο zoom:

Σελίδες