Μετεγγραφές ακαδημαϊκού έτους 2017-18

• Posted on: 3 October 2017

Σας κοινοποιούμε την εγκύκλιο αριθμ 164061/Ζ1/2-10-2017 που αφορά στις μετεγγραφές φοιτητών των Α.Ε.Ι. και των Ανωτάτων Εκκλησιαστικών Ακαδημιών για το ακαδημαϊκό έτος 2017-2018 και που ορίζει μεταξύ άλλων τις ημερομηνίες ηλεκτρονικής υποβολής αίτησης των αιτούντων για μετεγγραφή φοιτητών/τριών (Πέμπτη 5 Οκτωβρίου 2017 έως και Παρασκευή 13 Οκτωβρίου 2017), για να ενημερωθείτε.

Όταν ολοκληρωθεί η παραπάνω διαδικασία, θα ακολουθήσει ενημέρωση αναφορικά με την αποστολή των σχετικών πινάκων επιτυχόντων τη μετεγγραφή, την ημερομηνία καταχώρησης στο σύστημα register.auth.gr, καθώς και την ημερομηνία παραλαβής δικαιολογητικών.

ΠΡΟΣΟΧΗ Για τις μετεγγραφές φοιτητών/τριών κρατουμένων σε καταστήματα κράτησης και μετεγγραφές κατ’εξαίρεση (επισυνάπτεται η αίτηση), η εγκύκλιος προβλέπει διαφορετική διαδικασία (έντυπη υποβολή αίτησης σε διοικητική υπηρεσία του Υπουργείου Παιδείας, Έρευνας και Θρησκευμάτων και διαφορετικές ημερομηνίες υποβολής των σχετικών αιτήσεων) (Δευτέρα 2 Οκτωβρίου 2017 έως και Τρίτη 31 Οκτωβρίου 2017).

Δείτε την εγκύκλιο πιέζοντας τον παρακάτω σύνδεσμο: