Ψήφισμα του Τμήματος για τον θάνατο του ΠΑΥΛΟΥ ΠΑΝΤΑΖΗ Αν. Καθηγητή και πρώην Προέδρου του Τμήματος Κινηματογράφου του ΑΠΘ

• Posted on: 17 January 2018

Το Τμήμα Πολιτικών Επιστημών του ΑΠΘ εκφράζει τη μεγάλη του λύπη για τον θάνατο του αγαπητού συναδέλφου
ΠΑΥΛΟΥ ΠΑΝΤΑΖΗ
Αν. Καθηγητή και πρώην Προέδρου του Τμήματος Κινηματογράφου του ΑΠΘ

Ο Παύλος Πανταζής ήταν ένας εξαίρετος συνάδελφος, που με την παρουσία του τίμησε το Πανεπιστήμιο, επιτελώντας πολύτιμο ερευνητικό, διδακτικό και διοικητικό έργο.
Τον χαρακτήριζαν σπάνιο ήθος, σεμνότητα και συναδελφικότητα. Αγωνίστηκε ανιδιοτελώς για το κοινό καλό, για ένα δημοκρατικό Πανεπιστήμιο και έναν καλύτερο κόσμο.
Δίδαξε με κέφι στο Τμήμα μας επί σειρά εξαμήνων το μάθημα της Πολιτικής Ψυχολογίας, κερδίζοντας την εκτίμηση και την αγάπη των φοιτητών του.

Η Συνέλευση του Τμήματος Πολιτικών Επιστημών, τιμώντας τη μνήμη του
ψηφίζει
- Να εκφραστούν θερμά συλλυπητήρια στην οικογένειά του
- Να παραστεί αντιπροσωπεία του Τμήματος στην κηδεία του, σήμερα Τρίτη 16 Ιανουαρίου 2018 και ώρα 15.00