«Κύκλος Μελέτης του Λαϊκιστικού Φαινομένου»: Πρόγραμμα διαλέξεων

• Posted on: 30 September 2019

Ο «Κύκλος Μελέτης του Λαϊκιστικού Φαινομένου» του Τμήματος Πολιτικών Επιστημών του ΑΠΘδιοργανώνει σειρά μηναίων σεμιναρίων/διαλέξεων που καλύπτουν διαφορετικές πτυχές του λαϊκιστικού φαινομένου με στόχο την βαθύτερη κατανόησή του και την ανάπτυξη ενός παραγωγικού διαλόγου μεταξύ ερευνητών του πεδίου.

Η σειρά σεμιναρίων του «Κύκλου Μελέτης Λαϊκιστικού Φαινομένου» φιλοδοξεί και φέτος να γίνει ένα φόρουμ όπου θα παρουσιάζονται εν εξελίξει έρευνες από υποψήφιους διδάκτορες/υποψήφιες διδακτόρισσες και νέους/νέες ερευνητές/ερευνήτριες από την Ελλάδα και το εξωτερικό.

Πρόγραμμα ακαδημαϊκού έτους 2019-2020

• 11 Οκτωβρίου 2019: Thomas De Barros, υποψήφιος διδάκτορας Sciences Po
  • 11 Νοεμβρίου 2019: Άγγελος Κοντογιάννης-Μάνδρος, Δρ. Πολιτικών Επιστημών
  • 17 Δεκεμβρίου 2019: Πάνος Παναγιώτου, υποψήφιος διδάκτορας Πανεπιστήμιο Loughborough & Σάββας Βουτυράς, λέκτορας Πανεπιστήμιο Bournemouth
  • 13 Ιανουαρίου 2020: Πάνος Τριτσιμπίδας, υποψήφιος διδάκτορας ΑΠΘ
  • 17 Φεβρουαρίου 2020: Άγγελος Γουνόπουλος, υποψήφιος διδάκτορας ΑΠΘ
  • 16 Μαρτίου 2020: Theo Aiolfi, υποψήφιος διδάκτορας Πανεπιστήμιο Warwick
  • 6 Απριλίου 2020: Έλενα Ψυλλάκου, Δρ. Κοινωνικής Θεωρίας και Κοινωνιολογίας & Κατερίνα Νικολοπούλου, Δρ. Κοινωνικής Ψυχολογίας

*Λεπτομέρειες για την ώρα και τον τόπο διεξαγωγής των διαλέξεων θαανακοινώνονται ξεχωριστά για κάθε διάλεξη τον αντίστοιχο μήνα.

Web: https://populism.wixsite.com/populismstudycircle
Facebook: Group, PageTwitter: Profile