6/3: Προσυνεδριακή Εκδήλωση Συνεδρίου ΕΣΜΦΥΔ «Αντιθέσεις στον Σύγχρονο Κόσμο: πολιτική, ιδεολογία, κοινωνία»

• Posted on: 4 March 2020

Την Παρασκευή 6 Μαρτίου 2020 και ώρα 18:00 θα λάβει χώρα προσυνεδριακή εκδήλωση στην Αίθουσα Α στο ισόγειο της ΝΟΠΕ από τον Ενιαίο Σύλλογο Μεταπτυχιακών Φοιτητ(ρι)ών και Υποψηφίων Διδακτόρων και Διδακτορισσών του Τμήματος Πολιτικών Επιστημών ΑΠΘ στα πλαίσια του επικείμενου Συνεδρίου «Αντιθέσεις στον Σύγχρονο Κόσμο: πολιτική, ιδεολογία, κοινωνία».

• Οι εισηγήσεις:
  • «Αντιφάσεις και προοπτικές στον σύγχρονο κόσμο. Το ζήτημα της κοινωνικής χειραφέτησης» Περικλής Παυλίδης (Αναπληρωτής Καθηγητής, Παιδαγωγικό Τμήμα Δημοτικής Εκπαίδευσης, Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης)
  • «Περί μοντέρνου και μεταμοντέρνου στην Τέχνη» Βασίλειος Αλεξίου (Αναπληρωτής Καθηγητής, Παιδαγωγικό Τμήμα Δημοτικής Εκπαίδευσης, Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης)
  • «Τα κοινά και οι εναλλακτικές πολιτικές στην κρίση: παντρεύοντας την πολιτική θεωρία με την εθνογραφία» Αλέξανδρος Κιουπκιολής (Επίκουρος Καθηγητής Πολιτικών Επιστημών, Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης)

Περισσότερες πληροφορίες και ενημερώσεις για την προσυνεδριακή εκδήλωση μπορείτε να βρείτε στο https://www.facebook.com/events/211381213598883.

Εκδηλώσεις-Συνέδρια